Koh Phangan

Jedna z najpopularniejszych wysp Tajlandii, wyspa na której ruchowo najwięcej się dzieje. To tu często odbywają się kursy nauczycielskie jogi, bez problemu znajdziemy szkoły jogi gdzie możemy uczęszczać na regularne zajęcia. To tu codziennie o zachodzie słońca na Zen Beach odbywają się jamy AcroYogowe, spotykają się kuglarze, ludzie medytują lub wychodzą ćwiczyć swoje triczki, śpiewają, grają, tańczą… Wyspa ma niesamowity klimat.

Zen Beach

To wszystko o czym piszę powyżej dzieję się głownie na Zen Beach- zachodniej plaży wyspy.

Tong Sala Beach – nasza plaża

To tutaj za drugim razem podczas pobytu w Tajlandii, spędziliśmy najwięcej czasu. Południowa część wyspy nie charakteryzuje się wybitnie pięknymi plażami, choć muszę powiedzieć, że ja to nasze miejsce uwielbiałam. Jest tu z tego powodu trochę spokojniej i taniej niż po zachodniej części wyspy. Stąd blisko jest na nocny market, co było dla nas ważne, bo głównie tam się żywiliśmy 😉 Codziennie też dojeżdżaliśmy skuterem 20 minut na Zen Beach, co z czasem stało się dla nas męczące na tyle, że postanowiliśmy zmienić zakwaterowanie właśnie na zachodnią część wyspy. Z bólem, bo tu mieliśmy idealny dla siebie resort V-view z domkiem na plaży, dużym gankiem, na którym lubiliśmy pracować.

Haad Rin

Najbardziej imprezowa okolica wyspy. My raczej unikaliśmy ale trzeba przyznać, że ma piękną, szeroką plażę.

Malibu Beach

Plaża na północy, na którą uwielbialiśmy jeździć kiedy pierwszy raz byliśmy w Tajlandii. Zachodzące słońce pada na morze, co daje piękne światło do zdjęć i nagrań. Plaża charakteryzuje się białym drobnym piaskiem i małymi drzewkami, które rosną niedaleko brzegu.

Mae Haad Beach

Plaża na północy z charakterystyczną małą wysepką na którą można przejść plażą.

Salad Beach

Wg mnie to jedna c ciekawszych plaż na Koh Phangan. Ma charakterystyczną długą, leżącą palmę, która stała się wizytówką tego miejsca 😉