Bangkok

Co zobaczyć w Bangkoku?

Wat Pho – Świątynia Leżącego Buddy

Wat Pho jest jedną z największych i najstarszych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda o długości 43 metrów. W świątyni znajduje się 108 mis, do których zgodnie z tradycją należy monety (do każdej z nich jedną monetę) aby zapewnić sobie szczęście. Liczba 108 nie jest przypadkowa, w buddyzmie uznawana jest za liczbę magiczną.

Na terenie świątyni znajduje się 99 stup, które pełnią funkcję grobowców tajskich królów i ich rodzin. Wielkość i bogactwo zdobień stupy świadczy o statusie zmarłego. Znajdują się tu między innymi groby pierwszych władców Tajlandii.

Z Wat Pho zapamiętałam niesamowicie dobrą energię, która tam panowała, ogromny spokój (nawet przy dużej liczbie zwiedzających nie odczuwa się tego ze względu na spory obszar). Czułam się tutaj tak dobrze, że nie chciałam stąd wychodzić i już będąc tam marzyłam żeby wrócić. Udało mi się to po 3 latach.

Wstęp do świątyni kosztuje 200 batów (ok 26 zł), obowiązuje zakrycie ramion i długie spodnie/spódnica.

Wat Pho znajduje się obok Wielkiego Pałacu Królewskiego. Jeśli jesteście w Bangkoku krótko, można zwiedzieć oba miejsca w ciągu jednego dnia, my jednak rozłożyliśmy to na 2 dni – jest to zdecydowanie mniej męczące.

Wielki Pałac Królewski oraz Świątynia Szmaragdowego Buddy

Khao San Road i Rambuttri Alley